Paskelbta

Elektroninių knygų pliusai ir minusai

elektroninė knygų skaityklėElektroninės knygos – tai moderni naujovė, įdomi ir patogi alternatyva spausdintoms knygomis. Tačiau ar jos turi daugiau pliusų ar minusų? Pateiksime keletą argumentų, kodėl elektroninės knygos yra jums naudingos, o tuomet bandysime surasti, ar yra tam prieštaravimų.

Patogumas ir pigumas

Savaime suprantama, elektroninės knygos yra labai dažnai perkamos vien dėl to, kad jas patogu turėti – juk jūs galite nusipirkti vieną elektroninį prietaisą, kuris bus tokio dydžio kaip viena spausdinta knyga, o dažniausiai net gi mažesnis ar bent jau plonesnis. Pavyzdžiui, savo skaitymo pomėgiui galite naudoti specialiai tam skirtas elektronines skaitykles arba planšetinius kompiuterius. Jeigu tame prietaise yra tikrai nemažai vidinės atminties arba labai gera atminties kortelė, vadinasi, jūs galėsite į tą vieną prietaisą „sukišti“ tikrai daug – tūkstantį, o gal net ir kelis tūkstančius kokybiškų elektroninių knygų, kurias galite bet kada per porą minučių nusipirkti internetu.

Šis vietos taupymas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės perka būtent elektronines knygas ir naudoja skaitytuvus arba planšetinius kompiuterius. Tiesa, žmonės, kurie skaito labai daug, dažniau perka būtent skaitytuvus, kadangi jų ekranai yra kur kas geriau pritaikyti ilgam skaitymui ir akys mažiau pavargsta. O kalbant apie planšetinį kompiuterį, pasitaiko pačių įvairiausių variantų, tad prieš perkant tokį daiktą, visada reikia pasidomėti, ar kokybiškas yra jo ekranas ir ar neišvargins jis jūsų akių.

Dar viena priežastis, kodėl elektroninės knygos yra tokios populiarios – kaina. Ji iš tikrųjų gerokai skiriasi nuo įprastų knygų kainos, tad dabar naują knygą, kuri knygyne kainuoja apie penkiasdešimt litų, jūs internete galite įsigyti vos už dvidešimt. Savaime aišku, skirtumas yra. Jeigu turite gerą elektroninį prietaisą knygų skaitymui, tuomet galbūt to didelio skirtumo ir nepajusite, tačiau yra ir vienas argumentas prieš – daugelis knygų skaitytojų atranda daug didesnį skaitymo malonumą naudodamiesi įprastomis, spausdintomis knygomis. Jie teigia, kad niekas gali tokio dalyko pakeisti. Galbūt ir taip, tačiau moderniems žmonėms, kurie nori sutaupyti vietos ir pinigų kartais labiau apsimoka pirkti tik elektronines knygas.

Manoma, kad elektroninių knygų rinka ir toliau klestės ir dabar kai tik išeis bet kokio žanro nauja knyga, tuo pat metu bus galimybė įsigyti ir kokybišką .PDF failą – elektroninę tos knygos versiją. Kol kas kainos yra nedidelės, nes ši rinka dar plečiasi, tad išbandyti elektronines knygas tikrai verta.