Paskelbta

Dažymo įranga pasitelkiant smėliavimo principą

dažymo įrangaNorint padengti tam tikrą paviršių apsauginiu sluoksniu dažniausiai naudojama dažymo įranga, kurios pagalba apipurškiamas reikalingas paviršius. Pasirinkta medžiaga gali būti išpurkšta suspausto oro pagalba arba be jo. Jei dažoma beoriu principu, tuomet gali būti naudojama elektrinė arba pneumatinė pavara. Dažymo įranga, skirta paviršiams padengti, renkamasi atsižvelgiant į tai, kokį norime išgauti galutinį paviršių, koks dažomo paviršiaus plotas ir kokius dažus naudosime, Dažymo įranga ir išpurškimo aparatai taikomi metalo, medžio, betono, plastiko, keramikos, akmens, plieno ir jų gaminių paviršiams padengti.

Naudojantis dažymo įranga, iš pradžių norimą nudažyti paviršių reikia apdirbti. Tai padaryti padeda smėliavimas. Smėliavimas – tai toks paviršių apdirbimo būdas, kuris laikomas vienu iš efektyviausių būdų paviršiams apdirbti.  Smėliavimą galima taikyti, norint pašiaušti, pašiurkštinti, nuvalyti, suteikti matinį efektą, pašalinti apnašas, rūdis ar kitus nešvarumus nuo įvairių metalo, betono ar kitų paviršių. Smėliavimas gali būti taikomas įvairiausiems paviršiams apdirbti. Tai juodiesiems metalams ir jų lydiniams, nerūdijančiam plienui, spalvotiems metalams bei jų lydiniams, plastikui, betonui, medžiui, akmeniui, stiklui, keramikai ir kitoms medžiagoms.

Smėliavimas taip pat praverčia ir medienos pramonėje. Srautinio valymo metu nesunkiai pašalinami dažų ar grunto sluoksniai, taip pat galimas ir medienos sendinimas, kuris suteikia naują išvaizdą medienai ar jos gaminiams.

Labiausiai paplitę ir populiarūs smėliavimo aparatai, kurie veikia suspausto oro principu. Tai pneumo mechaniniai įrenginiai, skirti paviršių apdirbimui. Jų konstrukcija nesudėtinga, valdymas gana paprastas. Šie mechaniniai įrenginiai vadinami smėliasrovėmis arba dar kitaip šratasvaidės vardu. Jie veikia didelio suspausto oro dėka. Šį oro kiekį stipriai įtakoja smėliavimo antgalio vidinis diametras, tad  labai svarbu pasirinkti tinkamą antgalį, atsižvelgiant į apdirbamą paviršių ir turimą suspausto oro rezervą. Suspausto oro sąnaudos tiesiogiai priklauso nuo smėliavimo antgalio dydžio ir darbinio suspausto oro spaudimo, reikalingo apdirbti paviršių, kuris gali siekti nuo 700 l/min. iki 12 000 l/min. ir daugiau.

Smėliasrovė veikia gana paprastu principu. Jos talpa užpildoma pasirinktu abrazyvu ir paleidžiamas suspaustas oras. Abrazyvai gali būti tokie: plieno granulės, šratai, stiklo perlo abrazyvas, korundas,  smėlis, vario šlakas. Dalis oro patenką į talpą ir slėgio pagalba stumia abrazyvą dozatoriaus link, kur likusi suspausto oro dalis susimaišo su abrazyvu ir keliauja specialiomis žarnomis. Smėliavimas suslėgtuoju oru atliekamas tiekiant abrazyvą  į oro srovę ir oro bei abrazyvo mišinį dideliu greičiu nukreipiant iš purkštuvo antgalio į valomąjį paviršių.

Smėliasrovės skirtos pastatų, tiltų, metalo konstrukcijų, vamzdžių ar betono paviršių apdirbimui ir valymui. Smėliasrovės pagalba galima užmatinti stiklą, pasendinti medį, suteikti tekstūrą, išsmėliuoti figūras – akmenyje, keramikoje, metaluose ir kitose medžiagose, pasitelkiant specialius lipdukus galima išsmėliuoti užrašus, logotipus, paveikslėlius, aplikacijas bei kita.