Paskelbta

Pigios kelionės į kalnus

kalnaiKad keliauti slidinėti žiemos metu nėra pigu žino daugelis. Tačiau jeigu roges ruošite vasarą, tikrai galite sutaupyti. Pigios keliones gali būti net tik į Turkiją, Ispaniją ar Angliją. Nebrangūs bilietai taip pat gali būti ir į kalnų kurortus Italijoje, Prancūzijoje ar Austrijoje. Jeigu domina tarptautiniai maršrutai, tuomet jau galite dairytis į kalnuotas Amerikos valstijas, Naująją Zelandiją, Himalajų apsuptas valstybes.

Jei Lietuva yra laikoma lygumų kraštas, nereiškia, kad mūsų nedomina kalnai. Norime pamatyti ir aukščiausią Europos viršukalnę Mont Blanc Prancūzijos Alpėse (4808 m) arba jei priskirsime Kaukazo kalnus Europai – Elbruso viršukalnę (5642 m). Tačiau tikrai atsiras ir dalis skaitytojų, kuriems bus įdomu nuvykti bei įsiamžinti šalia aukščiausio pasaulio kalno Everesto (8848 m). Pastarasis kalnas priklauso Himalajų kalnyno Mahanlangūro Himalo kalnagūbriui, kuris skiria Nepalą nuo autonominės Kinijos Tibeto srities. Nepalo pusėje šalia Everesto yra įsikūręs Samargathos nacionalinis parkas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tad norėdami realybėje pamatyti aukščiausią pasaulyje tašką, turėsite pirkti lėktuvo bilietus iki Kinijos arba Nepalo. Abi šalys yra unikalios ir jei rasite pigios kelionės aviabilietus, būtinai pasinaudokite proga nuvykti į Aziją.

Tačiau jeigu nuspręsite keliauti slidinėti ar laipioti (hik‘inti) Europoje Alpių kalnuose, Jums reikės nusipirkti lėktuvų bilietus į Italiją, Šveicariją, Prancūziją, Vokietiją, Austriją ar Slovėniją. Būtent šių šešių valstybių teritorijose yra Alpių kurortai, kurie laukia svečių tiek žiemos, tiek vasaros metu. Dar vienas Jūsų pigios kelionės bilietas gali būti važiavimas autobusu. Į šias šalis galite nebrangiai nuvykti ir patogiai įsitaisę tarptautiniame autobuse. Tad tokiu būdu keliaudami galite ne tik užsisakyti pažintinę kelionę, bet kartu ir pasiekti išsvajotą kalnuotą šalį.

Nereikia pamiršti, kad Europe dar yra Tatrų kalnai, kur pramogauti visais metų laikais lekia lietuviai. Ši kalnai yra palei Lenkijos ir Slovakijos sieną ir ten patogiausia nuvykti autobusu.  Jei nebijote ilgų vairavimo valandų, galite rinktis keliones ir savu automobiliu, tačiau būtinai įverkite savo pasirinkimą. Labai retai kelionės sava transporto priemone būna pigesnės už keliavimą autobusu ar lėktuvu. Radę norimą kelionės kryptį ir Jums tinkamus bilietus nieko nelaukę juos įsigykite, nes bet kuriuo metu jie gali pabrangti. Tad geriausia jau vasarą galvoti apie slidinėjimą per Kalėdų atostogas. Ruoškite roges, t.y. slides, vasarą ir slidinėkite žiemą pigiau!