Paskelbta

Telefonų taisykla sulaukia nemažai „ligonių“

telefono taisymas

Drąsiai galima teigti, jog telefonas – vienas dažniausių aksesuarų, „puošiantis“ įvairių vartotojų rankas: pradedant rašyti dar nemokančius mažylius ir baigiant garbingo amžiaus senolius. Šis įrenginys, dėl techninių galimybių, atlieka jau toli gražu ne tik savo pirminę funkciją – tai yra galimybę bendrauti skambučiais ar SMS žinutėmis. Šiuolaikinio žmogaus gyvenime telefonas dažnai prilygsta kompiuteriui ir tarnauja ne tik kaip komunikacijos, bet ir darbo ar pramogų įrankis. Tiesa, kad ir kokie išmanūs ar galingi telefonai šiandien bebūtų, šie nėra apsaugoti nuo gedimų. O jų savininkai – nuo papildomų rūpesčių bei iš „dangaus nukritusių“ išlaidų. Tokioje situacijoje dėmesio sulaukia telefonų taisykla.  Nors neretai sakoma, jog šiuolaikiniai daiktai, siekiant skatinti vartotojiškumą, tarnauja neilgai, tačiau toli gražu ne kiekvienas telefonų gedimas tampa nuosprendžiu atsisveikinti su savo ištikimu mobiliuoju draugu. Dėl šios priežastys telefonų taisyklų galima rasti kiekviename mieste.

Kokio pobūdžio mobiliųjų įrenginių gedimų dažniausiai sulaukia telefonų taisykla, o tiksliau – joje dirbantys asmenys?

Ekranai. Šiandieninėje mobiliųjų telefonų rinkoje karaliauja išmanieji liečiamu ekranu, tad nieko keisto, jog tai ir yra jautriausia šių įrenginių dalis. Savaime suprantama, jog niekas sąmoningai nemėto telefono ir neskaldo šio stiklo: neretai tokia „trauma“ ištinka net ir labiausiai saugomą įrenginį. Išlaidos ekrano taisymui bus retesnės ir mažesnės (gali užtekti keisti tik viršutinį ekraną), jei bus pasirūpinta šio „profilaktine“ apsauga: apsauginiais ekrano stiklais ar plėvelėmis, telefono dėklais.

Baterija. Faktą, jog baterija „laiko“ trumpiau nei norėtųsi, neretai lemia ne telefono gamyklinės problemos, tačiau…ir pačių vartotojų elgesys. Mobiliųjų telefonų meistrai norintiems, jog šie tarnautų ilgiau, visų pirma pataria atkreipti dėmesį į tai, kaip telefonus krauname. Baterija dėvėsis lėčiaus, jei bus pastoviai palaikomas 40–80% įkrovimo lygis ir bus vengiama tokių situacijų, kai mobilusis visiškai išsikrauna.

Įkrovimo lizdas. Situaciją, jog telefono nebeįmanoma pakrauti, dažniausiai įtakoja šio įkrovimo lizdo (tai yra vietos, į kurią yra kišamas įkrovimo laidas) gedimas. Toks mechaninis gedimas nustebinti neturėtų. Juk tai – viena labiausiai „dirginamų“ telefono vietų. Derėtų vengti grubiai ištraukinėti įkrovimo laidą, naudotis telefonu, kai šis yra kraunamas (tokiu atveju, norint pasiekti telefoną, laidas dažnai yra įtempiamas).