Paskelbta

Kiniški išmanieji telefonai užkariauja pasaulinę rinką

telefonaiPaprastai visa, kas pagaminta Kinijoje turi šiokį tokį neigiamą atspalvį. Bet juk viskas ten gaminama. Svarbu, kur sukuriama, o ne kur pagaminama. Pastaruoju metu kinų inžinieriai sukuria iš tiesų įspūdingus telefonus, kurie po truputį užkariauja rinką.

2015 metų daugiausiai telefonų parduodančių kompanijų penketukas atrodo taip:

  1. Samsung – 72 mln. vienetų.
  2. Apple – 48 mln.
  3. Huawei – 25,8 mln.
  4. Lenovo – 16,4 mln.
  5. Xiaomi – 16 mln.

Toliau rikiuojasi tokie gamintojai kaip LG, ZTE, Coolpad, TCL/Alcatel, Vivo. Kažko trūksta? Iš tiesų Microsoft, Sony, HTC liko už dešimtuko ribų. Tokiu būdu net 7 iš 10 didžiausių telefonų gamintojų yra Kinijos kompanijos (LG – korėjiečių, kaip ir Samsung, Apple – JAV kompanija).

Europos gamintojų iš viso nesimato. Skaičiai įspūdingi, tiesa? Kinų kompanijos, gaminančios išmaniuosius telefonus, daugiausiai uždirba ne iš tarptautinių, o iš vietinių rinkų. Jei Huawei, Meizu, Xiaomi, Lenovo, Motorola dar orientuoti į tarptautines rinkas, tai ZTE, Vivo, Coolpad ir kiti prekės ženklai daugiausiai žinomi tik Azijoje.

Išmanieji telefonai dažnai yra lydimi planšetinių kompiuterių, kurie sudaro vis didėjančią pardavimų dalį. Lietuvoje kiniški planšetiniai Lenovo, Asus ir kiti – labai populiarūs.

Kodėl kiniški išmanieji tokie paklausūs ir užkariauja Europos ir Amerikų rinkas?

  • Tai nebrangūs telefonai. Jie yra kur kas pigesnis nei Apple ir Samsung telefonus jau nekabant apie Microsoft ir Sony. Keista, bet kai kurie kokybe ir technologiniais sprendimais lenkia lyderius.
  • Naudojami kiniški procesoriai. Daug telefonų turi kiniškus procesorius, kurie jau beveik pasiekė AMD ir Intel lygį.
  • Didelis dėmesys dizainui. Kinai seniau buvo žinomi, kaip nuolatiniai kopijuotojai. Dabar situacija pasikeitė, nes jiems kopijuoti nebereikia – kiniškų telefonų dizainas tikrai geras ir nuolatos gauna dizaino apdovanojimus (pavyzdžiui Asus Zenfone 2).
  • Geresnės kameros. Geriausių kamerų gamintojai yra laikomi Carl Zeiss, kurie bendradarbiauja su Microsoft ir kitais pirmaujančiais gamintojais, Sony, turintys savo kameras, Leica, kuri bendradarbiauja su Huawei. Vis daugiau ir daugiau kiniškų telefonų turi žymių gamintojų kameras, o ne savo eksperimentus.
  • Galingi procesoriai nieko nestebina. Naujausia žinia Snapdragon 821 galingiausi procesoriai jau montuojami į Asus Zenfone 3 telefonus. Taigi kinai visus aplenkė ir pasauliui pristatė galingiausią išmanųjį telefoną.

Reziumuojant akivaizdu, kad kinai sugeba pasiūlyti gerą kainos ir kokybės santykį, kas sunkiai pavyksta Samsung ir Apple. Ateis laikas, kai kiniški išmanieji telefonai su pastaruoju varžysis dėl antrosios vietos, nes atotrūkis nuo pirmosios (Samsung) – pernelyg didelis.