Paskelbta

Moteriški ir vyriški prezervatyvai

prezervatyvai moterimsStatistika teigia, jog prezervatyvai yra populiariausia apsisaugojimo priemonė ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Daug metų rinkoje buvo prieinami tik vyrams skirti prezervatyvai, tačiau vėliau gamintojai pristatė ir kitą alternatyvą – prezervatyvus moterims. Nors pastarieji nėra tiek daug reklamuojami ir plačiai pardavinėjami, moterys linkusios išbandyti abs apsisaugojimo būdus.

Moteriškas garantijos jausmas

Dažnai moterys skundžiasi, jog vyrai, valdydami apsisaugojimą lytinių santykių metu, atima iš moterų savarankiškumą. Todėl emancipuotos ir savimi pasitikinčios moterys kaip mat susidomėjo naujove kontraceptinių priemonių rinkoje – moteriškais prezervatyvais. Ši apsisaugojimo priemonė kiek primena vyriškus prezervatyvus, tik yra naudojama, jei taip galima pasakyti, atvirkščiai. Moteriški prezervatyvai turi du žiedus, iš kurių vienas paleidžiamas į moters vidų, o kitas paliekamas išorėje. Ekspertų teigimu, tai gana patogus apsisaugojimo būdas ne tik dėl to, jog moterys gali valdyti situaciją, bet ir dėl to, jog prezervatyvo užsidėjimas netrukdo preliudijos. Mat moteriški prezervatyvai gali būti įsidedami dar prieš lytinius santykius. Taigi, nesusidaro galimybė atsitiktiniams nesaugiems santykiams. Svarbu paminėti, jog moteriškas prezervatyvas yra analogija vyriškiesiems, nes jis taip pat apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų. Moterys, išbandžiusios šią kontraceptinę naujovę pastebi vieną moteriško prezervatyvo trūkumą – mylintis jis skleidžia nedidelį čiužėjimo garsą, kuris gali trikdyti mylintis.

Vyriškas saugumo garantas

Visgi, nepaisant to, kad vyrai jau turi galimybę atsisakyti atsakomybės už apsaugos priemones sekso metu, daugelis vyrų nėra linkę naudoti moteriškuosius prezervatyvus. Tam gali būti kelios priežastys. Viena iš jų yra labai paprasta – vyriški prezervatyvai yra patikimesni. Daugelis vyrų nepatikliai žiūri į moteriškus prezervatyvus, nes jie yra gana laisvi. Tuo tarpu vyriškas prezervatyvas yra aptemptas ir taip sukuria didesnį saugumo jausmą. Be to, yra dalis vyrų, kurie apsisaugojimo klausimą laiko vyriška atsakomybe. Dėl šios priežasties jie nei už ką nesutiktų to perleisti moteriai, nes tokiu atveju lovoje jaustųsi kiek nejaukiai ir nevyriškai. Vyriškas ego yra labai svarbus ne tik buityje, bet ir asmeniniame gyvenime. Visgi, specialistai teigia, kad kol kas kontraceptinių priemonių rinkoje vyriškas prezervatyvas neturi sau lygių, nes tai ne tik saugi, patogi apsisaugojimo priemonė, bet taip pat ir pripažinta 80 procentų pasaulio porų.